Węgry – Polska. Mateusz Klich odizolowany od kadry. Co z innymi?

Węgry – Polska. Mateusz Klich odizolowany od kadry. Co z innymi?

Reprezentacja Polski.

Mateusz Klich uzyskał pozytywny test na koronawirusa i został odizolowany od reszty reprezentantów. Rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski na antenie Polsat News poinformował, że nie ma to wpływu na pozostałych piłkarzy.

Mateusz Klich na treningu reprezentacji
Mateusz Klich na treningu reprezentacji (Foto: Łukasz Grochala/cyfrasport / newspix.pl)

Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.Pl.

Mateusz Klich dopiero na zgrupowaniu kadry dowiedział się, że jest zarażony koronawirusem. – Testy były przeprowadzane wczoraj rano (wtorek) i dzisiaj około godziny 8:00 wszystkie wyniki do nas spłynęły i okazało się, że wynik Mateusza jest pozytywny, a jego wyjazd do Budapesztu jest absolutnie wykluczony. Rano zawodnik przeszedł kolejny test, aby mieć całkowitą pewność, że faktycznie jest to zakażenie – powiedział Kwiatkowski i dodał. – Mateusz czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów. Był też bardzo zaskoczony, że uzyskał pozytywny wynik testu.

Zobacz także: Pierwszy oficjalny mecz piłkarskiej reprezentacji Polski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Zawodnik Leeds United wcześniej zdążył wziąć udział w treningu reprezentacji, gdzie zetknął się z pozostałymi piłkarzami. Ich wyniki testów były jednak negatywne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby kadra zagrała z Węgrami. – Kwarantanny wobec innych nie będzie. Drużyny przebywają w mocnym reżimie sanitarnym. Chodzimy w maseczkach, mieszkamy w osobnych pokojach, podróżujemy trzema pojazdami, żeby ten dystans utrzymać i jak najkrócej przebywać we własnym towarzystwie – stwierdził rzecznik. – Trudno przebywać na boisku w maseczce. Badanie przeprowadzone potwierdzają też, że zarażenie na boisku jest praktycznie niemożliwe, bo kontakt bezpośredni wynosi bardzo mało. To są dosłownie ułamki sekund – powiedział Kwiatkowski.

Explore more:  Lekkoatletyka: Justyna Święty-Ersetic wygrała mityng World Tour Indoor w Madrycie

Zobacz również: Bycza siła obrony Węgrów od 3 lat specjalizuje się w zatrzymywaniu “Lewego”.

Rzecznik wyjaśnił także, że z kadrą pracuje kilku fizjoterapeutów, z których każdy zajmuje się określoną grupą piłkarzy, aby nie mieć tak często kontaktu z pozostałymi zawodnikami. Wyjaśnił też, że Klich pozostanie w Warszawie, w hotelu, gdzie poczeka na wynik kolejnego testu. Jeśli i ten będzie pozytywny, wówczas piłkarza czeka dziesięciodniowa kwarantanna.

Mecz Węgry-Polska zaplanowano na czwartek, 25 marca, na godzinę 20:45. Będzie to pierwsze spotkanie Paulo Sousy w roli selekcjonera Biało-Czerwonych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

24 marca 2021, 11:26.

Modric