Wielki sukces Polaka

PAP

18-letni Jakub Dyjas, który jako trzeci polski tenisista stołowy w historii wygrał europejski, juniorski TOP 10, stwierdził, że najtrudniejsze były dwa ostatnie mecze w Terni. Jego trener Piotr Szafranek wygrał tę imprezę w 1991 roku.

23 września 2013, 17:03..

| Aktualizacja 23 września 2013, 18:59.

– Najtrudniejsze i najcięższe były ostatnie spotkania, przeciwko Francuzowi Alexandre Robinot i Czechowi Davidowi Reitspiesowi. Wiedziałem, że one będą decydowały o wyniku końcowym – powiedział Dyjas, który wygrał oba pojedynki i z bilansem gier 7-1 triumfował w prestiżowych włoskich zawodach. Drugie miejsce zajął Reitspies, a trzecie Robinot.

Polski pingpongista uległ tylko Chorwatowi Filipowi Zeljko 3:4. Dyjas przegrywał już 0:3, ale wygrał trzy kolejne sety. W siódmym jego rywal triumfował 12:10.

– Do każdego meczu podchodziłem bardzo skoncentrowany i zwyciężałem. Natomiast z Zeljko byłem zbyt rozluźniony, nie grałem tak dobrze i poniosłem porażkę. Generalnie najbardziej obawiałem się konfrontacji z Włochem Leonardo Muttim, ponieważ wcześniej przegrałem z nim trzykrotnie. Nie pasuje mi jego styl, lecz wreszcie poradziłem sobie z tym przeciwnikiem – dodał.

Dyjasowi w Terni towarzyszył trener Szafranek, najlepszy w TOP 12 juniorów (wtedy uczestniczyła większa liczba tenisistów) w 1991 roku. Z kolei następną edycję wygrał Lucjan Błaszczyk.

– Piotr Szafranek opowiadał mi o swoim sukcesie. Mam nadzieję, że weekendowy triumf doda mi pewności siebie. Już niebawem czeka mnie start w seniorskich mistrzostwach Europy w Austrii. Tam czeka mnie kolejny sprawdzian, zawodnicy z czołówki nikogo nigdy nie lekceważą – stwierdził Dyjas, wicemistrz kontynentu kadetów w singlu (2010 rok) i złoty medalista MEJ w deblu z Konradem Kulpą (2012).

Explore more:  who's playing thursday night football

Po występach w polskiej superlidze w barwach KST Energa-Manekin Toruń, od nowego sezonu występuje on w drugoligowym niemieckim TTC Schwalbe Bergneustadt. Polak do tej pory wygrał wszystkie pojedynki (3-0), a jego klub wszystkie trzy mecze (6 pkt) i jest liderem grupy północnej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PAP.

PAP

Autor:PAP.

Data utworzenia:.

23 września 2013, 17:03..

Modric