Wisła Kraków: Marko Kolar pozostanie w Wiśle, Tibor Halilović raczej odejdzie

Wisła Kraków: Marko Kolar pozostanie w Wiśle, Tibor Halilović raczej odejdzie

Ekstraklasa.

Marko Kolar zdecydował się na pozostanie w Wiśle. Tibor Halilović raczej odejdzie.

Marko Kolar
Marko Kolar (Foto: Marcin Pirga/Cyfrasport / Newspix)

Marko Kolar i Tibor Halilović byli ostatnimi zawodnikami Wisły Kraków, których przyszłość nie była jasna. Obaj rozwiązali już kontrakty z winy klubu z powodu zaległych pensji, jednak ich menedżer cały czas podkreślał, że jeśli sytuacja Białej Gwiazdy się poprawi, obaj Chorwaci są gotowi do rozmów. Napastnik oraz środkowy pomocnik zobowiązali się dać odpowiedź do czwartku. Kolar, którym interesowały się także kluby z Serie B, uznał, że pozostanie w Krakowie będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem i dał odpowiedź twierdzącą. W piątek ma się już pojawić w ośrodku treningowym Wisły w Myślenicach. Jako że poprzednia umowa przestała obowiązywać, 23-latek będzie musiał podpisać z Białą Gwiazdą nowy kontrakt. Wiosną ma spore szanse na grę w ekipie Macieja Stolarczyka, bo odejściu Zdenka Ondraška Wiśle brakuje napastników. Zostali tylko Krzysztof Drzazga, ściągnięty z wypożyczenia do I-ligowej Puszczy Niepołomice, oraz Paweł Brożek, który nie jest gotowy do gry przez dziewięćdziesiąt minut w każdym meczu. Dlatego pozostanie Kolara to dla krakowian bardzo dobra wiadomość.

Wobec problemów na środku pomocy, związanych z odejściem Dawida Korta, przydałby się też Wiśle Halilović. On jednak najprawdopodobniej nie będzie już występował w Krakowie. W czwartkowy wieczór istniało jeszcze kilka procent szans, że pomocnik podpisze nowy kontrakt z Wisłą, ale znacznie więcej wskazywało na to, że będzie kontynuował karierę gdzie indziej. Zainteresowany pozyskaniem go ma być HNK rijeka.

Explore more:  Jakub Błaszczykowski: musimy udowodnić, że jesteśmy lepsi

W Wiśle coraz więcej wyjaśnia się w sprawach sportowych, ale też w organizacyjnych. Klub będzie niebawem emitował akcje, które każdy będzie mógł nabyć. Ma to klubowi przynieść cztery miliony złotych. By było to możliwe, klub musi w sądzie wpisać nowe władze i informację o podniesieniu kapitału zakładowego. Ze względu na wciąż nie do końca jasną sytuację właścicielską, może to jeszcze trochę potrwać.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

17 stycznia 2019, 17:59.

Modric