Wisła po sukcesie: “Przeanalizować błędy”

Polska Liga Koszykówki.

Wisła Kraków zdobyła Puchar Polski, ale grą nie zachwyciła. – Musimy przeanalizować błędy – przyznaje Paulina Pawlak.

Rozmawiał Damian Juszczyk..

6 marca 2012, 13:36..

| Aktualizacja 6 marca 2012, 13:36…

W tym sezonie krakowianki mają do wykonania trzy zadania: zdobycie mistrzostwa Polski, awans do Final Eight Euroligi i sięgnięcie po Puchar Polski. Dwa ostatnie już zostały skreślone z listy. Puchar Polski wywalczyły w niedzielę pokonując w finale obrońcę trofeum Lotos Gdynia.

– Jak smakuje triumf w Pucharze Polski? W finale emocji nie brakowało…

Paulina Pawlak: Nie sztuką jest wygrać mecz, kiedy wszystko wychodzi. Wiadomo, że fajnie zwycięża się z dużą przewagą, ale nie zawsze jest to możliwe. Przeciwko Lotosowi zagrałyśmy słabo, ale mimo to udało nam się wygrać. Bardzo nam zależało na zdobyciu trofeum, bo turniej finałowy odbywał się w naszej hali i stąd nasza radość jest ogromna. Cieszymy się, że udało się osiągnąć cel. Musimy jednak przeanalizować błędy, które popełniałyśmy w tym spotkaniu.

– Który mecz w drodze do Pucharu Polski był trudniejszy, półfinał z Polkowicami czy finał z Lotosem?

Paulina Pawlak: To były zupełnie inne spotkania. Jednak finał kosztował nas więcej sił, głównie przez naszą słabszą postawę. Czy Lotos nas zaskoczył? Właściwie to same „zaskoczyłyśmy się” postawą w ataku, bo głównie z tym elementem miałyśmy problemy.

– Zwycięstwo z dwoma największymi rywalami do tytułu mistrza Polski dodaje wiary w siebie?

Paulina Pawlak: Na pewno pomaga, ale każdy mecz i każdy dzień jest inny. Jesteśmy kobietami i w naszym przypadku dużo zależy właśnie od dyspozycji dnia. Jesteśmy drużyną z dużym potencjałem. Mocno wierzymy w to, że jesteśmy w stanie wygrać wszystkie mecze do końca ligowych rozgrywek. Będziemy starały się to potwierdzić na parkiecie.

Explore more:  GP Bahrajnu: trzeci trening (relacja live i wynik na żywo)

– Przed Final Four Pucharu Polski podkreślałyście, że to liga jest najważniejsza. To była taka kokieteria, „na wszelki wypadek”?

Paulina Pawlak: Nie, od początku mówimy, że kolejność naszych celów w tym sezonie to: mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Euroliga. Najpierw udało nam się wejść do „ósemki” w Eurolidze, teraz doszedł Puchar Polski, a teraz przed nami najtrudniejsze zadanie, walka o mistrzostwo kraju.

– Nie oznacza to chyba, że sukces w Pucharze Polski cieszy w mniejszym stopniu?

Paulina Pawlak: Każdy osiągnięty cel, stawiany przed sezonem, nas cieszy – tak jak każde trofeum.

– Już niedługo (28.03.-1.04. – Przyp. Red.) Czeka was walka o mistrzostwo Euroligi. Na co możemy liczyć?

Paulina Pawlak: Zostało nam jeszcze kilkanaście dni i parę spotkań w polskiej lidze. Na nich się obecnie skupiamy. Musimy je wygrać. Nie da się ukryć, że w Stambule czeka nas bardzo trudne zadanie, ale na pewno będziemy walczyć.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

6 marca 2012, 13:36..

Rozmawiał Damian Juszczyk..

Modric