Zbigniew Boniek o transferze Krzysztofa Piątka

Zbigniew Boniek o transferze Krzysztofa Piątka

Bundesliga.

Krzysztof Piątek zachwycił wszystkich, zdobywając dwa gole w swoim pierwszym meczu dla AC Milan, w którym wyszedł w pierwszym składzie. – Pojechał do Włoch gotowy i pokazuje na każdym etapie, że faktycznie jest gotowy – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z Piotrem Żelaznym z “Rzeczpospolitej”.

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek (Foto: Łukasz Grochala / newspix.pl)

Krzysztof Piątek w letnim okienku transferowym trafił z Cracovii do Genoi CFC. Tam od razu dał się poznać jako doskonały snajper. Trafienia w Serie A i Pucharze Włoch zaowocowały już po pół roku transferem do AC Milan. – Włoski system treningu, odżywianie, to wszystko mu bardzo służy – powiedział Boniek dla “Rzeczpospolitej”.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zwrócił uwagę na to, że Piątek jest silny, ale i szybki, o czym najlepiej świadczy mecz z Napoli. – Pojechał do Włoch gotowy i pokazuje na każdym etapie, że faktycznie jest gotowy – stwierdził. Boniek dodał także, że sam doradził prezesowi Genoi transfer Piątka.

Zbigniew Boniek zauważył, że dzisiaj Polacy są bardzo cenni na rynku transferowym. Kupić Polaka “to znaczy pozyskać profesjonalistę, który nie stwarza problemów i jest gotowy do rywalizacji” – ocenił. Dodał także, że obecnie to Piątek jest rekordzistą, jeśli chodzi o kwotę transferu, ale gdyby któryś włoski klub zdecydował się sprzedać Polaka, których we Włoszech jest wielu, to niewykluczone, że padłyby kolejne rekordy.

Niedawno PZPN wprowadził przepis, z którego wynika, że kluby z LOTTO Ekstraklasy będą musiały wystawić na boisko młodzieżowca. – Zamiast płakać (…) Powinny się cieszyć i nam dziękować – powiedział. – Niech więc nasze kluby nie narzekają, tylko dalej szkolą. Bo to się im po prostu może opłacać – dodał w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Explore more:  nhiaa football

Były piłkarz Juventusu Turyn i AS Roma zwrócił uwagę, że polskie kluby szkolą na eksport, bo nie są w stanie utrzymać piłkarzy w kraju. Z kolei ci, którzy wyjechali do Włoch, trafili tam głównie dlatego, że ich poprzednicy bardzo dobrze sprawdzili się za granicą. Boniek przytoczył tu przykłady Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika, czy Wojciecha Szczęsnego. O dwóch pierwszych przed sezonem rozmawiał z Carlo Ancelottim, który wówczas przejmował Napoli.

Prezes PZPN w rozmowie z Piotrem Żelaznym z “Rzeczpospolitej” powiedział również, że dopóki polskie kluby nie będą grały w pucharach, to zdolni Polacy będą opuszczać ligę za małe pieniądze. – To ma też przełożenie na wycenę całej ligi – powiedział.

Za: “Rzeczpospolita”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

31 stycznia 2019, 10:14.

Modric