Zmęczona drużyna Wisły Kraków jedzie do Bełchatowa

Zmęczeni wtorkowym meczem PP z Lechem Poznań piłkarze Wisły Kraków w sobotę zmierzą się na wyjeździe z PGE GKS Bełchatów. Trener krakowian nie chce zdradzać jakie problemy kadrowe nękają zespół.

– Mamy sporo problemów zdrowotnych. Obecnie nie jestem w stanie określić jakim składem wyjdziemy na boisko w Bełchatowie. Nie powiem jednak żadnego nazwiska – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej trener Wisły Michał Probierz.

Jego zdaniem, mimo że w przerwie zimowej wielu skazywało PGE GKS Bełchatów na spadek z ligi, to ta drużyna już pokazała, że potrafi grać w piłkę nożną. Najlepszym dowodem niedawna wygrana z Polonią Warszawa.

– Poza tym drużyna z Bełchatowa miała czas, aby spokojnie przygotować się do spotkania z nami. Nas sporo kosztował mecz w Poznaniu. Może w telewizji tamto boisko wyglądało dobrze, ale stojąc obok niego widziałem, że ciężko było na nim grać – dodał Probierz.

Podczas konferencji oficjalnie przedstawiono Jacka Bednarza jako wiceprezesa krakowskiego klubu do spraw sportowych (objął to stanowisko w poniedziałek). W przeszłości pełnił już rolę dyrektora sportowego Wisły (sprawował tę funkcję przez dwa lata do końca sierpnia 2009 r.).

– Najistotniejszą różnicą między tymi funkcjami jest to, że wcześniej koncentrowałem się na sprawach związanych ze sportem. Teraz jestem odpowiedzialny też – jako członek zarządu – za ogólną sytuację w klubie – tłumaczył Bednarz.

Explore more:  Ted Nolan nowym selekcjonerem polskich hokeistów! Jutro prezentacja

Nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie czy Patryk Małecki przejdzie do Middlesbrough Football Club (przez kilka ostatnich dni zawodnik był tam na testach). Podkreślił tylko, że kara Wisły wobec tego piłkarza dalej obowiązuje.

Obecnie krakowski klub nie ma prezesa. Bogdan Basałaj we wtorek złożył rezygnację z tej funkcji, nie powołano jeszcze jego następcy.

Mecz T-Mobile Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów – Wisła Kraków odbędzie się w sobotę o godz. 15.45.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

7 sierpnia 2012, 23:07.

Modric