Żużel: GKM Grudziądz uzależniony od Kennetha Bjerre. Zawodnik boi się pytań

Żużel: GKM Grudziądz uzależniony od Kennetha Bjerre. Zawodnik boi się pytań

Ekstraliga.

Wziął fortunę na przygotowanie do sezonu, ale nie kupił silników. Na co wydał pieniądze?!

Zawodnicy klasy Kennetha Bjerre dostają od swoich klubów na przygotowanie do sezonu 300-400 tysięcy złotych, a zdecydowana większość pieniądze inwestuje w mechaników oraz sprzęt najwyżej jakości. Nieco inaczej jest jednak w przypadku 37-letniego żużlowca, pod adresem którego coraz częściej padają zarzuty, że jeździ w PGE Ekstralidze na starych silnikach i oszczędza na przygotowaniu do kolejnych meczów.

Kenneth Bjerre, GKM Grudziądz
Kenneth Bjerre, GKM Grudziądz (Foto: Marcin Karczewski/Pressfocus / newspix.pl)

To właśnie oszczędność ma być powodem słabszej dyspozycji w dotychczasowych meczach PGE Ekstraligi. Zawodnik zamiast serwisować sprzęt u najlepszych tunerów świata, ma zlecać roboty… Swojemu tacie. Podejścia nie zmieniły nawet pierwsze nieudane mecze sparingowe, czy występy w polskiej lidze. W sytuacji, gdy pozostali zawodnicy korzystają z pomocy kilku doświadczonych inżynierów, zachowanie Duńczyka nie wydaje się zbyt profesjonalne.

Obecnie nikt w Grudziądzu nawet nie udaje, że panuje nad sytuacją, bo los klubu jest tak naprawdę w rękach Bjerre. Duńczyk rozpoczął rozgrywki zupełnie nieprzygotowany, a działacze nie mają go kim zastąpić i muszą liczyć na to, że zawodnik w końcu zachowa się odpowiedzialnie i zakupi nowe silniki. Choć na przygotowanie do sezonu otrzymał z Grudziądza naprawdę duże pieniądze, to na razie jeździł dla tego klubu na pięcioletnich silnikach Flemminga Graversena. Nie wiadomo jaką historię mają za sobą te jednostki napędowe, ale na pewno w ostatnim czasie nie były serwisowane u jednego z lepszych tunerów, bo obaj panowie zerwali współpracę kilka lat temu.

Explore more:  Szokujące wyznanie piłkarza

Zawodnik od początku sezonu unika odpowiedzi na niewygodne pytania. Po ostatnim spotkaniu próbowaliśmy skontaktować się z Duńczykiem i poprosić go o wyjaśnienie pojawiających się coraz mocniej wątpliwości. Bjerre najpierw obiecał odpowiedzieć na pytania, ale gdy zorientował się, że tematem rozmowy będą jego przygotowanie do sezonu, szybko zmienił zdanie. Zawodnik nie chce odpowiadać na pytania o liczbę kupionych silników, swojego obecnego tunera oraz strategię na najbliższe tygodnie.

Nie ma się więc co dziwić, że władze GKM mają do zawodnika ogromne pretensje, że zamiast inwestować w sprzęt, pieniądze przeznaczył na inne cele. Po poprzednim spotkaniu 37-latek dostał dość ostrą wiadomość, w której klub domagał się od niego kupna nowych silników, które pomogą wrócić do normalnej dyspozycji. Do tej pory Bjerre był na tyle pewny siebie, że odrzucał kolejne oferty klubu, który był tak zdeterminowany, że był gotowy pożyczyć zawodnikowi bardzo szybkie silniki od Ryszarda Kowalskiego. Co ciekawe, podobnie jak nasze pytania, również wiadomość z GKM Grudziądz pozostała bez odpowiedzi.

Wszystkim fanom drużyny pozostaje jedynie wierzyć, że Duńczyk widząc rosnącą presję, ugnie się i postanowi przeznaczyć oszczędności na nowe silniki. W innym przypadku szanse na utrzymanie GKM w elicie drastycznie spadną.

W tym tygodniu na treningach w Grudziądzu pojawił się co prawda szukający klubu Paweł Miesiąc, ale ta informacja miała w zamyśle bardziej zmotywować Duńczyka do pracy nad sobą niż faktycznie okazać się rozwiązaniem problemu. Władze i kibice GKM muszą wierzyć, że ta zagrywka wypali, bo zastąpienie zawodzącego żużlowca Polakiem raczej nie wchodzi w grę. Nie dość, że Miesiąc żąda dużych pieniędzy, to dodatkowo na treningach w Grudziądzu wypadł przeciętnie. Innych wolnych zawodników gotowych do jazdy w PGE Ekstralidze raczej nie ma.

Explore more:  Najbardziej wartościowy transfer Górnika

EWINNER APATOR TORUŃ – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ.

Piątek (30.04), godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1.

[APATOR:] 9. Paweł Przedpełski, 10. Jack Holder, 11. Adrian Miedziński, 12. Petr Chlupac, 13. Chris Holder, 14. Karol Żupiński, 15. Krzysztof Lewandowski, 16. Robert Lambert Trener: Tomasz Bajerski.

[GKM:] 1. Przemysław Pawlicki, 2. Krzysztof Kasprzak, 3. Kenneth Bjerre, 4. Norbert Krakowiak, 5. Nicki Pedersen, 6. Denis Zieliński, 7. Mateusz Bartkowiak, 8. Roman Lachbaum. Trener: Janusz Ślączka.

[Sędziuje:] Paweł Słupski (Lublin).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

30 kwietnia 2021, 16:15.

portugal vs switzerland

milan vs tottenham

milan vs tottenham hotspur

cardiff city vs leeds united

werder vs dortmund

Modric