Żużel: Jacek Gajewski komentuje Grand Prix w Vojens

Żużel: Jacek Gajewski komentuje Grand Prix w Vojens

Żużel.

Żużel.: Artiom Łaguta zwyciężył w Grand Prix w duńskim Vojens. Drugi był Bartosz Zmarzlik. To oznacza, że losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się w dwóch ostatnich rundach w Toruniu. Co to oznacza dla Polaka? Patrząc na ostatnie występy Rosjanina w Toruniu, to Zmarzlik może mieć z nim spore problemy. – Bartka czeka ogromny wysiłek, żeby wyprzedzić Łagutę i obronić tytuł w Toruniu – mówi Jacek Gajewski, były menedżer i nasz ekspert.

2021.08.28 Togliatti Zuzel Speedway 2021 Speedway Grand Prix SGP Mistrzostwa Swiata 2021 Togliatti FIM Speedway Grand Prix Runda 8 N/z Artem Laguta Bartosz Zmarzlik Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2021.08.28 Speedway 2021 Speedway Grand Prix SGP 2021 Togliatti FIM Speedway Grand Prix Runda 8 N/z Artem Laguta Bartosz Zmarzlik Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus
2021.08.28 Togliatti Zuzel Speedway 2021 Speedway Grand Prix SGP Mistrzostwa Swiata 2021 Togliatti FIM Speedway Grand Prix Runda 8 N/z Artem Laguta Bartosz Zmarzlik Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2021.08.28 Speedway 2021 Speedway Grand Prix SGP 2021 Togliatti FIM Speedway Grand Prix Runda 8 N/z Artem Laguta Bartosz Zmarzlik Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus (Foto: Paweł Andrachiewicz/Pressfocus / Onet)

Rosjanin tylko o punkt wyprzedza naszego reprezentanta. Przy tegorocznej punktacji w Grand Prix, taka przewaga nic nie oznacza. Dlatego Zmarzlik musi wspiąć się na wyżyny, żeby w obu turniejach w Toruniu być przed Rosjaninem.

– Artiom w tym roku pokazuje na każdym kroku, że jest cholernie mocny psychicznie i jedzie bardzo dobrze. Też uważałem, że w sytuacjach stresowych będzie z tym u niego różnie. W ostatnich latach można było dostrzec, że Rosjanin łamie się w najważniejszych momentach i nie wytrzymuje presji. Jednak przed tym sezonem wykonał tytaniczną pracę i efekty mamy jak na dłoni. To jest mocny i solidny rywal dla Bartka Zmarzlika w walce o złoto – uważa Gajewski.

W ostatnich latach występy Bartosza Zmarzlika w Toruniu wyglądały na mocno wymęczone. Tego samego nie można powiedzieć o Łagucie, który jest stworzony do jazdy po Motoarenie.

– Artiom uwielbia ten tor, bo można na nim jechać naprawdę bardzo szybko. Nawierzchnia daje dużo możliwości a Łaguta skrzętnie to wykorzystuje. Zmarzlik będzie miał bardzo ciężko i musi wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Trafiło na siebie dwóch bardzo szybkich zawodników. Ostatnie dwa turnieje będą niezwykle emocjonujące – podkreśla.

Explore more:  Bundesliga: Borussia Dortmund – Union (relacja na żywo)

Nasz rozmówca skomentował także kolejny, przeciętny występ Macieja Janowskiego. Wrocławianin w Toruniu też będzie miał trudne zadanie, bowiem będzie musiał pojechać na tyle solidnie, by utrzymać szóste miejsce w cyklu, które daje mu utrzymanie w mistrzostwach świata.

– Kompletnie nie wiem co się dzieje z Maciejem Janowskim. Po turniejach w Lublinie ten zawodnik niesamowicie zgasł. Są przebłyski w jego jeździe, ale to są tylko przebłyski. Zawodnik nie jedzie tak, jak w pierwszej części sezonu. Przecież jeszcze w pewnym momencie mówiło się o tym, że to główny rywal Zmarzlika do złota. Teraz wrocławianin drży o utrzymanie w cyklu. Mam nadzieję, że Janowskiemu to się jednak uda. Toruń też jest takim miejsce, w którym on się dobrze czuje – mówi były menedżer.

– Janowski ma też dużo szczęścia, że jego rywale w walce o czołową szóstkę też nie jadą jakoś wybitnie, dlatego Maciek mimo słabej jazdy w Grand Prix nadal jest na premiowanym miejscu. Musi uważać, bo ta jego dyspozycja no nie jest najlepsza w tym momencie – kończy Jacek Gajewski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

11 września 2021, 22:38.

Korespondent żużlowy „Przeglądu Sportowego”.

Modric