Żużel: Kolejne odejścia z Leszna. “I bardzo dobrze”

Żużel: Kolejne odejścia z Leszna. “I bardzo dobrze”

Ekstraliga.

Zwrot sytuacji w Lesznie. Budują drużynę na mistrza PGE Ekstraligi

Żużel. Fogo Unia Leszno uznała, że wszystko co już mogła, to wycisnęła z Kacpra Pludry i Krzysztofa Sadurskiego i dała zawodnikom wolną rękę w poszukiwaniu innej drużyny ligowej. Przed Pludrą jeszcze dwa sezony startów wśród juniorów, a przed Sadurskim trzy. W Lesznie chcą dać jednak w PGE Ekstralidze szansę innym.

28 października 2021, 16:30..

Damian Ratajczak
Damian Ratajczak (Foto: Marcin Karczewski / Przegląd Sportowy)

Unia uznała, że nie potrzebuje w PGE Ekstralidze Pludry i Sadurskiego i będzie stawiała na młodszych zawodników, a podstawowym juniorem będzie przede wszystkim Damian Ratajczak. “Oddanie” Sadurskiego i Pludry komentuje nasz ekspert Jan Krzystyniak.

– Każdy kto się zna na żużlu i pracuje w tym sporcie potrafi ocenić, jak dany zawodnik się rozwija i jakie rokuje nadzieje – mówi Krzystyniak. – Ci dwaj zawodnicy dostali już swoją szansę, a teraz czas na innych. Nie ukrywajmy, ich postawa w tym roku w PGE Ekstralidze była daleka od oczekiwań. Nie prezentowali się dobrze nawet na tle młodszych zawodników. Dlatego decyzja Unii jest bardzo dobra. Zdecydowanie ją popieram i się pod nią podpisuje. Brawo – dodał.

– Niech ci chłopcy idą do innego klubu, niech się rozwijają, gdzie indziej, kto wie, może to na nich podziała mobilizująco. Niech się nie załamują, bo takie jest życie. Mam nadzieję, że obaj dostaną wolną rękę. Nie będzie miało znaczenia, jaki klub wybiorą. Nawet niech idą do innej drużyny PGE Ekstraligi. Unia w takiej sytuacji nie powinna ich blokować – powiedział Krzystyniak.

Explore more:  bolivia national football team vs peru national football team lineups

Jego zdaniem Unia wcale nie podejmuje wielkiego ryzyka pozbywając się mimo wszystko sporo potrafiących już młodzieżowców.

– Nie przesadzajmy – mówi Krzystyniak. – Zostaje przecież Ratajczak, którego spokojnie stać na remisy w wyścigu młodzieżowców. Unia musi natomiast zaryzykować i dać szansę tym zawodnikom, którzy rokują nadzieję na przyszłość. Jeżeli za jakiś czas chce znowu wygrywać PGE Ekstraligę musi to zrobić. W końcu, gdy była mistrzem, to stawało się tak dlatego, bo miała świetnych młodzieżowców. To właśnie juniorami ogrywała całą Polskę. Tak więc ostatnie decyzje kadrowe, to początek nowej Unii, która być może za jakiś czas znów będzie najlepsza – zakończył Krzystyniak.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Autor:ML.

Data utworzenia:.

28 października 2021, 16:30..

Modric