Żużel: Leszek Tillinger mówi to wygra cykl Grand Prix

Żużel: Leszek Tillinger mówi to wygra cykl Grand Prix

Żużel.

Nasz ekspert już wie kto zostanie mistrzem świata. “Po Vojens wszystko jasne”

Żużel.. Artiom Łaguta wygrał Grand Prix w Vojens. Dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji przejściowej. Na dwa turnieje przed końcem (oba odbędą się w Toruniu) wyprzedza Bartosza Zmarzlika o jeden punkt.

GP w Vojens
GP w Vojens (Foto: iPaweł Wilczyński/Cyfrasport / Newspix)

Łaguta wygrał w Vojens, a Zmarzlik był drugi. Dzięki temu to Łaguta jest teraz pierwszy z przewagą zaledwie jednego punktu. Dwie ostatnie rundy GP odbędą się w październiku w Toruniu.

– Na pewno jest jakiś mały niedosyt, bo Zmarzlik mógł to wygrać – mówi Leszek Tillinger, były m.In. Organizator turniejów GP. – Niemniej o niczym to nie świadczy. Ja jestem przekonany, że w Toruniu Zmarzlik odrobi stratę, wyprzedzi Łagutę w klasyfikacji i po raz trzeci zostanie mistrzem świata – dodaje.

Łaguta jest liderem cyklu, Zmarzlik zajmuje drugie miejsce, a pomiędzy tą dwójką, a pozostałymi uczestnikami GP jest ogromna przepaść.

– Prawda jest taka, że to świadczy o słabym poziomie całego cyklu. To już nawet nie zawodnicy od dziewiątego miejsca w dół, ale nawet od szóstego znacznie odstają. Od czasu do czasu walkę z najlepszą dwójką próbuje nawiązać jedynie Sajfutdinow. O dziwo w Vojens dobrze pojechał także Woffinden – powiedział Tillinger.

Kolejny raz bardzo słaby turniej zanotował Maciej Janowski, który przed startem cyklu zapowiadał walkę o złoto. W Vojens był dopiero trzynasty.

Explore more:  mozambique national football team vs nigeria national football team lineups

– To co w tej chwili prezentuje, to jest dramat, zszedł na bardzo niski poziom, moim zdaniem problem tkwi w głowie – skomentował Tillinger.

Zdaniem Tillingera organizatorzy w Vojens przesadzili z polewaniem toru. – Wody było zdecydowanie za dużo, zwłaszcza na początku, wystarczylo rosić tor, a nie go polewać, było to widać po tym, jak umorusani błotem byli żużlowcy po pierwszej serii startów – zakończył Tillinger.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Autor:ML.

Data utworzenia:.

11 września 2021, 22:09.

Modric