Zwycięski wyjazd do Niemiec Damiana Janikowskiego

Zwycięski wyjazd do Niemiec Damiana Janikowskiego

W minionym tygodniu Damian Janikowski dwukrotnie triumfował w lidze niemieckiej pomagając swojej drużynie – TuS Adelhausen zdobyć cenne punkty.

8 października 2012, 13:13..

Damian Janikowski
Damian Janikowski (Foto: Onet)

Pierwsza walkę Janikowski stoczył z Niemcem Kai Rotterem. Było to pewne zwycięstwo, Polak nie oddał przeciwnikowi nawet jednej rundy. Wygraną przypłacił podbitym okiem.

– Niemiec dużo faulował. Uderzał mnie głową i barkiem w twarz, próbował też podduszać w stójce. Na szczęście zachowałem zimną krew, nie dałem się sprowokować. Pokazałem, że jestem lepszym zapaśnikiem i wygrałem – tłumaczy Damian Janikowski.

Kolejny pojedynek Damian Janikowski stoczył z doświadczonym zapaśnikiem Hristo Marinowem. Właśnie ta druga walka szczególnie elektryzowała kibiców. Była to doskonała okazja do rewanżu, gdyż w marcu tego roku Bułgar pokonał polskiego medalistę olimpijskiego w finale Mistrzostw Europy. System punktowania obowiązujący w Bundeslidze nie jest zbyt korzystny dla zawodników takich jak Marinow. Prezentuje on pasywny styl walki, przez co traci punkty w stójce.

Damian Janikowski spędził w Niemczech prawie cały tydzień. Pomiędzy walkami brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu skupiał się na treningach i regeneracji. Jak sam stwierdza, w Polsce nie miał na to zbyt wiele czasu.

– Zwykle jeżdżę do Niemiec tylko na dwa, trzy dni stoczyć konkretną walkę. Tym razem pomiędzy pojedynkami była bardzo krótka przerwa dlatego zdecydowałem się zostać – tłumaczy Damian Janikowski. – To była dobra decyzja, mogłem poświęcić się treningom i odpocząć trochę od zamieszania jakie zrobiło się wokół mojej osoby po zdobyciu medalu olimpijskiego – dodaje.

Explore more:  Julian Nagelsmann po sezonie odejdzie z Hoffenheim i przeniesie się do RB Leipzig

Polak przyznaje, że bardzo dobrze czuje się w klubie TuS Adelhausen. Zapaśnik najwięcej czasu spędza z Litwinem Edgarasem Voitechovskisem i Bułgarem Iwo Angełowem. Dotychczasowy bilans walk Damiana Janikowskiego w Bundeslidze to 3 wygrane i 2 przegrane.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 października 2012, 13:13..

Modric